Periodontology

Periodontology

Пародонтологія – це частина стоматології, яка займається профілактикою та лікуванням патології тканин пародонту. До пародонту відносять всі органи і тканини, які оточують зуб – ясна, кісткова тканина, в якій розташований корінь зуба і зв’язковий апарат зуба. За даними Бернського Університету ( Швейцарія) 80% населення планети Земля мають проблеми з тканинами пародонту після 35 років !

Основні захворювання:

Гінгівіт

Гінгівіт – запалення ясен. Його поділяють на катаральний, гіпертрофічний і виразковий. Катаральний гінгівіт протікає з почервонінням, а також набряком слизової оболонки ясен, часто відзначається їх кровоточивість. Гіпертрофічний гінгівіт характеризується збільшенням ясен в розмірах і її гіпертрофією. Виразковий гінгівіт – утворення виразкових ділянок на яснах і їх омертвіння (некроз).

Пародонтит

Найбільш поширеним захворюванням в стоматології на сьогоднішній день є пародонтит. Це захворювання, при якому відзначається запалення навколишніх тканин зуба. Але вся серйозність даної патології полягає в тому, що нелікований процес у 90% провадить до втрати кістки навколо зуба, а отже і втрати зуба !

Причини виникнення

Це спадковість, загальні соматичні хронічні недуги,стреси, куріння, відсутність індивідуальної та професійної гігієни, ортодонтична патологія.

Лікування

З раннього віку вчити дитину доглядати за собою, в тому числі і за зубами. Зубна щіточка і паста мають стати атрибутами нашого з вами буття. І привчати дитину до візитів стоматолога-професіонала з 2-річного віку. У нашій клініці всі наші пацієнти викликаються на планові профілактичні огляди – це основна запорука профілактики пародонтиту у світі !!! При потребі і наявності хвороби наш лікар-пародонтолог буде вашим супутником довгий час. А якщо процес запущений – давній, то сучасні хірургічні методики дозволять нам відбудувати зруйновану і кістку, і зв’язки навколо зуба. Чи встановити на місце втраченого зуба штучний корінь-імплантат.