Endodontic treatment

Endodontic treatment

Ендодонтичне лікування – це сукупність заходів для ліквідації запального процесу в системі кореневих каналів та один з найскладніших та найвідповідальніших процесів надання стоматологічної допомоги. Методи ендодонтичного лікування дозволяють врятувати навіть сильно зруйнований та інфікований зуб, попередити ускладнення, які ведуть до втрати зуба та до серйозних захворювань м’яких чи кісткових тканин.

При несвоєчасному лікуванні карієсу (некротичний процес локалізується в твердих тканинах зуба – це емаль, дентин, цемент) виникає ускладнення – пульпіт. Пульпіт – це запалення судинно-нервового пучка, який локалізується в системі кореневих каналів (простір всередині кореня). Інфекція поширюється з твердих тканин в систему кореневих каналів. Якщо запалення не буде ліквідовано на етапі пульпіту і бактерії та ендотоксини вийдуть за межі зуба в оточуючі тканини і запустять процес їх руйнування, виникає періодонтит. Метою лікарів – стоматологів, які проводять ендодонтичне лікування є ліквідація запального процесу в системі кореневих каналів. Так, саме в системі кореневих каналів, тому що кореневий канал являє собою не один магістральний хід, а складну розгалужену систему з основним каналом та з багатьма латеральними каналами різних діаметрів. Для подальшого якісного функціонування зуба корінь має бути міцний, тобто, якісно ендодонтично пролікований.

В нашій клініці при проведенні ендодонтичного лікування ми дотримуємося сучасних протоколів та рекомендацій для досягнення максимально якісного результату і використовуємо всю лінійку ендодонтичної продукції швейцарської компанії Dentsply Maillefer.

Щоб ліквідувати запальний процес в системі кореневих каналів (максимально зруйнувати бактерії та ендотоксини) ми створюємо простір в кореневому каналі (застосовуючи ендодонтичний мотор WaveOne та сучасні ротаційні нікель-титанові інструменти ProTaper Universal, WaveOne), в який вводимо розчини, які очищають систему кореневих каналів. Формування кореневих каналів проводимо на визначену довжину, яку ми отримуємо за допомогою апекслокатора Propex2. Очищену систему якісно просушуємо та герметично пломбуємо, використовуючи апарат Calamus Dual.

Лише максимально добре сформована, очищена та запломбована система кореневого каналу з подальшою адекватною реставрацією є запорукою якісного функціонування зуба в майбутньому.